← Vorige pagina
Pelikaan S 1 - De Weide 1
15 december 2018


De Weide is er in het uitduel op een ijskoud sportpark in Oostwold niet in geslaagd om punten af te snoepen van de ongeslagen lijstaanvoerder Pelikaan S. Trainer Smid moest het deze middag stellen zonder een drietal nog met een blessure kampende spelers en een vakantie vierende Coulier. Het centrale duo achterin werd deze middag dan ook gevormd door Nijstad en Buining. De Weide zette vroeg druk naar voren om zo de thuisploeg niet de gelegenheid te geven hun kwaliteiten te etaleren. De eerste tien minuten waren gelijk opgaand en via Strijker kregen de groenwitten een zelf een prima mogelijkheid, maar doelman Harmsma keerde de inzet. De thuisploeg had wel het merendeel van het balbezit, maar kon de hechte defensie van De Weide nog niet open breken. Na een combinatie tussen van de Graaf en Belt gaf van de Graaf de bal voor en via een been van een verdediger caramboleerde de inzet in de 14e minuut rakelings naast het doel. Even later nog een doelpoging van Benjamins, maar zijn schot ging over het doel van doelman Harmsma. In de tegenstoot een mogelijkheid voor de gastheren, maar de inzet van Haan verdween naast het doel. Even later een doelpoging van Zimmerman, maar doelman Hemmes kon eenvoudig de bal keren. Na slordig balverlies van Benjamins op het middenveld in de 33e minuut toch de voorsprong voor de thuisploeg via Jeroen Haan. Vlak voor rust kwam de thuisploeg via Sergio van Dijk op een 2-0 voorsprong. De 3-0 viel ook nog voor de thee. Na een aanval over de rechtervleugel was het Hoxhaj, die vanuit een moeilijke hoek toch doelman Hemmes wist te passeren. Direct na de thee een uitstekende mogelijkheid voor De Weide, maar de inzet van Nijstad, na een corner, werd door een verdediger nipt voor de lijn gekeerd en ook in tweede instantie ontsnapte de thuisploeg aan een tegentreffer. De Weide probeerde ook na de thee om de aansluittreffer te vinden, maar de thuisploeg gaf weinig weg en probeerde via de counter de score uit te bouwen. De 4-0 voor de thuisploeg kwam na een fraaie aanval en werd gescoord door Bellghroub. De Weide kreeg nog een mogelijkheid via Luchtenberg, maar zijn schot ging rakelings naast. In de slotfase nog een debutant bij De Weide. Tymo Zwakenberg van de JO19 mocht zijn opwachting maken. Vanuit een corner in de slotfase ook nog de 5-0 via Hoxhaj, die hiermee zijn tweede van de middag maakte. Ook De Weide kreeg nog een prima mogelijkheid op de eretreffer, maar een prima schot van Bosma was een prooi voor doelman Harmsma van de gastheren.

De Weide sluit de eerste competitiehelft af met een toch wat teleurstellende negende plaats.

Excuses hiervoor zijn uiteraard de blessures die in de smalle selectie direct meetellen.

Met een fitte groep zal trainer Smid na de winterstop zeker mogelijkheden zien om verder op de ranglijst te stijgen. 

v.v. de Weide
Elbe 1
7908 HB Hoogeveen

Tel. 0528-275361