← Vorige pagina
De Weide toont veerkracht in Groningen
19 februari 2018


De Weide diende afgelopen zaterdag op het sportpark Corpus den Hoorn aan te treden tegen Groen Geel. De thuisploeg was terug te vinden op de dertiende plaats op de ranglijst, dus voor de groenwitten zaak om de punten mee te nemen naar Hoogeveen. Hoe anders was de werkelijkheid, toen na ruim twintig minuten de gastheren een 2-0 voorsprong hadden genomen, wat ook de ruststand werd. Wat trainer Marcel Smid tijdens de rust heeft gezegd was langs de lijn niet te horen, maar zijn ploeg kwam wel herboren uit de kleedkamer. Via een eigen doelpunt van de thuisploeg kwam De Weide terug in de wedstrijd. Na twee treffers van spits Frank Benjamins en één goal van Paul Baldé behaalde De Weide een fraaie 2-4 zege en nestelt het zich steviger in de top van de ranglijst.

Na het 0-1 verlies van afgelopen week thuis tegen Bedum ging De Weide op bezoek bij Groen Geel. Een tegenstander waartegen De Weide zich geen puntverlies mocht veroorloven. Hoe anders was de beginfase. De thuisploeg zette vroeg druk en De Weide bleek niet in staat om onder die druk weg te komen. Groen Geel kwam na een misverstand in de defensie in balbezit en na een splijtende pass van Beek scoorde Luuk Jans de 1-0. Ook in het vervolg leed De Weide veelvuldig balverlies en de thuisploeg was veel scherper en zorgde voor gevaar. In de 23 e minuut opnieuw een treffer voor de gastheren toen Jans zijn tweede van de middag scoorde. De Weide bleef volharden in een trage opbouw en wist nauwelijks gevaar te stichten voor het doel van de thuisploeg. Nog voor de rust bracht trainer Smid Ismael Ucan binnen de lijnen voor Verbeek. Na de rust een volledig ander spelbeeld. De Weide nam nu wel het initiatief en zette de thuisploeg onder druk. Om aanvallend nog meer druk te zetten kwam Duman binnen de lijnen voor Njagul. Dat resulteerde in de 59 e minuut in de aansluittreffer toen de thuisploeg in eigen doel scoorde na een misverstand. De Weide zette aan en na een prima voorzet van Niek Bosscha was het Frank Benjamins die de bal inkopte voor de gelijkmaker. Groen Geel beperkte zich nu enkel tot tegenhouden en dat leidde tot veel balbezit voor De Weide. Was het eerst nog Bosscha die naast schoot, maar even later na een vrije bal vanaf rechts was het Paul Baldé die bij de tweede paal fraai inkopte en De Weide op 2-3 zette. De thuisploeg kreeg nog een mogelijkheid via invaller De Vries, maar doelman Van der Weide keepte deze middag soeverein en keerde de bal. In de slotminuten nog wel een offensief van de thuisploeg, maar na een afgeslagen corner kwam Benjamins in balbezit. Omdat doelman Roode van de thuisploeg ook mee naar voren was gegaan, was het Frank Benjamins die vanuit de middencirkel de bal in het lege doel schoot en het duel definitief besliste: 2-4. 


Man van de wedstrijd: Henri van der Weide

v.v. de Weide
Elbe 1
7908 HB Hoogeveen

Tel. 0528-275361